1.3 milyon gönül ölecek

Marifet insanları, kanser dolayısıyla ölüm vakalarında düşüş görülmesine rağmen, Avrupa’da bu sene tahminî 1.3 milyon kişinin kanserden öleceğini aritmetik ediyor.
Haber insanları, yaptıkları benzeri araştırmada, İngiltere dünya, değme ülkede akciğer kanserinden çıktı kadının ölmesi dışında, kadınlarda bicik kanseri, erkeklerde akciğer ve kolorektal kanseri dolayısıyla ölüm oranının düştüğünü kaydetti.
Araştırmayı örümcek İtalya’daki Milan Üniversitesi’nden Carlo La Vecchia ve ekibi, kanser dolayısıyla ahiret yolculuğu oranını öngörmede eskimemiş ayrımsız matematiksel formül kullandı ve DENIZ üyesi 27 ülkedeki toplam ahiret yolculuğu oranları ile Fransa, Almanya, İtalya, Polonya, İspanya ve İngiltere’deki ferdî oranlara baktı.
Araştırma sonucunda, 2007 yılındaki tıpkı milyon 256 bin ahiret yolculuğu vakasıyla karşılaştırıldığında 2011 yılında Avrupa’da tıpkısı 281 bin 466 ahiret yolculuğu vakası görüleceği hesap pusulası edildi. Nüfusun 100’er bini, acun standartları oranına çevrildiğinde, rakamların, 2007’den bu yana 2011’birlikte temas 100 bin erkekte 153.8’den 142.8’e, kadında ise 90.7’den 85.3’e (erkeklerde yüzde 7, kadınlarda yüzdelik 6 oranında) tıpkı düşüş olacağını gösterdiği kaydedildi.
Fakat araştırmacılar, akciğer kanseri ölüm oranının bulut donör olduğunu, İngiltere’birlikte kadınlarda tanıdık faziletli ölüm oranının demincek düşüşe geçtiğini, kadınlarda akciğer kanseri ölüm oranının ise bölgede değme yerde yükseldiğini tabir etti.
ZENGİN ÜLKELERDE AZALDI
Carlo La Vecchia, toplam ölmüş sayısının 4 sene önceye bakarak tıpkı kaldığını, çünkü nüfusun büyüdüğünü ve yaşlandığını belirterek, ”Avrupa’da amansız hastalık nedeniyle ölüm oranında olumlu gelişmelere rağmen, nüfusun yaşlanmasına mecbur adına ölüm oranı hor yukarı sabit kalıyor” dedi. La Vecchia, bu sene, Avrupa’nın batısında ahiret yolculuğu oranının düşük fakat mutedil ve gün doğusu Avrupa’da ise faziletli oranda seyredeceğini tabir ederek, ”Bu gelecekte birlikte devam edeceğe benziyor” dedi.
Ensesi Kalın ülkelerde kanserden ölümün, elan bol ilaçlar ve erken teşhis üzere tarama programının daha hoşgörülü kullanılması nedeniyle azaldığına dikkat çekiliyor.
Araştırmacılar 2012 yılı üzere birlikte amansız hastalık ahiret yolculuğu oranıyla ait araştırmayı tekrarlamayı düşünüyor çünkü ahiret yolculuğu oranları karşı tahminde bulunmanın, ülkelerin gerçeklik ödeneği ve kanseri önleme ile tedavi planı yapmasına apotr olacağı vurgulanıyor.
Araştırı, kanser dergisi ”Annals of Oncology” bile yayınlandı.

Share: