1 milyon ocak haciz riskiyle karşı karşıya

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

MEMLUK’e tahminî tıpkısı milyon eş sahibi ESIR Kongresi’nin güvenlik önlemlerine rağmen evlerini yitirme tehlikesiyle yüz yüze. Wall Street Journal’ın haberine göre federal hükümet garantili mortgage anlaşmalarında borç sahipleri başvuru yaptıkları takdirde mart ayından itibaren cezai muamele olmadan aynı yıla büyüklüğünde ifa ertelemelerine izin veriyor. Ancak sülale sahiplerinin büyük çoğunluğu başvuru konusunda proaktif koyulmak yerine ödemelerin gerisinde kalıyor.

Washington merkezli Ulusal Adil Konut Sendikası CEO’su Lisa Rice “Ara Sıra mortgage anlaşmacıları bizim kurtaramayacağımız bire bir noktaya düşmüş durumdalar. Bu soy olayları girmek basit dağ” ifadelerini kullandı.

Florida merkezli mortgage ve taşınmazlar sektörü araştırı firması Black Knight Financial Services’ın araştırmasına bakarak 1 milyon eş sahibi mortgage ödemelerini 30 periyot veya elan çok süredir ödemelerini yapamadı ve federal himaye programına de başvurmadı. Bu sayının 680 bini federal onaylı mortgage kredileri ve KÖLE Federal Hükümeti’nin esirgeme yasasına uyumlu.

Washington merkezli müşavirlik firması Housing Finance Strategies’in Başkanı Faith Schwartz konuyla ilgili WSJ’ye yaptığı açıklamada, “Müsamaha hakkına eş olan borçlular hacizleri geciktirmek amacıyla seçeneklerini koruyacaktır. Fakat kabahatli hale gelenler ve hacize müteveccih birikmiş ceza ve faizi olanlar tolerans hakkından yararlanamayacak” ifadelerinde bulundu.

Tolerans hakkını şeş ay süresince ertelemek türlü. Fakat mortgage sahiplerinin bunun temenni etmesi gerekiyor. Habere bakarak kreditörler götürüm süreleri dolmadan karı sahiplere temasa geçtiklerini belirtiyorlar. Black Knight verilerine göre salgının başlamasından bu yana götürüm hakkı üzere başvuran 6 milyon borçlunun 250 bininin başvurusu akseptans edilmedi.

MEMLUK Millî Bölük Kaynakları Merkezi’nin araştırmasına göre ev sahiplerinin kestirmece %57’si müsamaha programından bilgisiz. %70’lik tıpkısı geçim ise tolerans süresi böylelikle büyük miktarda şişman ifa yapmaktan keder duyuyor.

ÇAKER Mortgage Bankacıları Birliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Pete Mills konuyla ait görüşlerinde, “Hizmet sağlayıcılar banko detone olan ve halihazırda tölerans programında olmayan borçlulara ulaşıyorlar. Hizmet sağlayıcılarına ulaşmayan ya da onları görmezden gelen borçlular içinse müsamaha opsiyonlarını görmek üzere onlarla bağlantı kurmaları şanlı” ifadelerini kullandı.

BES’te 127 milyar birikti

 

İngiltere’nin 4 nazik taşınmazlar firmasına usulsüzlük soruşturması

 

ÇAKER ev başlangıçları beklenenden sert düştü

 

Share: