120 yıllık market kapandı!

1901 yılında zengin ayrımsız Rus tüccarı olan Grigory Eliseev tarafından açılan Eliseyev marketi, o zamanlar on paralık ayrımsız yerde namevcut ithal gıda ürünleri ve şaraplarıyla Rusya’nın yer çılgın marketi olmuştu. Hele bulunduğu lokasyonu ve bağırsak mimarisi ile müzeye mail market, turistler aracılığıyla üstelik görüşme edilen yerler arasındaydı.

PANDEMİYE YENİK DÜŞTÜ

Devrimden sonradan üstelik faaliyetlerine devam fail market resmi yerine Gastronom No. 1 namına adlandırılsa dahi başkentliler üzere bilcümle Eliseevsky marketi namına mütezayit market pandemiye yıprak düştü. Finansgundem.com’un yaptığı derlemelere göre BELLETICI Ana Ortaklık ve Enka Holding, Rus tüketicisini hipermarket ve aksata merkezi (AVM) formatı ile tanıştıran evvel iştirak olan Ramenka’yı 1997 yılında kurmuştu. Migros Türk T.A.Ş ile Enka İnşaat bu şirketi 1997’dahi kıymet paydaşlık temelinde kurdu.

Kuruluşundan bu yana hemencecik büyüyen Ramenka, alışveriş merkezi, hipermarket ve süpermarket tevessül etmek amacıyla toplanmış 54 mağazaya sahipti. Gücük sürede yaptığı 512 milyon dolara vasıl yatırımı ile Ramenka, sektördeki yer büyük şirketler beyninde yer alıyordu. Ancak öncek Koç grubu elan sonradan de Enka bu hisselerini satarak sektörden bundan sonra.

Almanya’de hüsran eden müşareket sayısı arttı

 

Güvence Kozalak İnşaat iflas etti

 

Share: