1,6 metre genişliğindeki eve 950 bin sterlin

İngiltere’nin başkenti Londra’da kısaca 1,6 metre genişliği ile kentin bildirme sıkı evi 950 bin sterline (8 milyon 74 bin TL) satılığa daha çok.

Shepherd’s Bush mahallesinde, benzeri berber dükkanı ile doktor muayenehanesinin arasında sıkışmış eskimiş bu ilginç ilkokul katlı bina haddizatında Viktorya döneminde aynı kapela dükkanıydı.

Evi satışa çıkaran gayrimenkul ofisinin müdürü David Myers’e göre binanın fiyatı, 19. çağ sonu ve 20. çağ başında nesir edilen bu yapının “Londra tarihinin benzersiz bire bir parçası” olmasından kaynaklanıyor.

Hele değişik ve özgün evler arayanlar için “benzersiz” aynı imkan olduğunu ati süren David Myers, “Londra’da 1,7 genişliğinde eksantrik aynı ocak bulunmayan. Hiçbiri bu yapı kadar nazirsiz bire bir düz, böylesine ferdiyet sunmuyor” dedi.

Myers korona virüs salgını dolayısıyla, İngiltere’de daha balaban konutların arandığını ifade ederek, “Belki bu binanın satılması antlaşma alabilir amma sonuçta derli toplu ve fena hâlde olan bu ev alıcısını bulacak” görüşlerine saha verdi.

Binanın sahipleri 2006’da bu konutu 488 bin 500 sterline satın almıştı.

Etibba ülkeyi ayrılma etmeye başladı

 

Kuzey Avrupa kar altında

 

Teneke kutulardan güvence akçesi ücreti alınacak

 

Share: