18 yaş altına BES imkanı sağlayıcı öneri akseptans edildi

Sigortacılık ve Başka Alanlara ilişik Kanunlarda ve benzeri Kanun Hükmünde Kararname Değişiklik Yapılmasına Dayalı Yasa Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek akseptans edildi. Teklifle, Mali İstikrar ve Kalkınma Komitesinin adı ‘Finansal İstikrar Komitesi’ yerine değiştirilerek, yeniden yapılandırılıyor.

‘EN FAZLA 5 SİGORTALI’ ŞARTI

Teklife bakarak, dar ve amiyane ölçekli işletmeler, akışkanlık sıkıntısını bastırmak ve istihdamı eklemek için arttırma olarak istihdam ettikleri sigortalılar amacıyla ödemeleri gereken sigorta primlerini, 30 Haziran 2022 tarihine büyüklüğünde kullandıkları cesaret getiri veya kar payı bakiyesinden düşürebilecek. Sağlanan güven nema veya kar payı desteği, destek kapsamına giren sigortalılar amacıyla 12 kamer süreyle uygulanacak. Bu konu kapsamına giren hareket yerleri arttırma olarak işe aldığı sunu çok ilkokul sigortalı amacıyla bu destekten yararlanacak. Ebeveynler, 18 yaşını tamamlamamış çocukları yerine BES’te birikim yapabilecek.

ÇEKLERİN İBRAZ SÜRESİ, 31 MAYIS 2021’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DURACAK

İbraz süresinin sonuç haset 30 Nisan 2021 ile 31 Mayıs 2021 (bu tarihler karışma) tarihleri arasına hamiş fail veya ibraz süresi bu tarihler ortada başlayan çeklerin ibraz süresi, 31 Mayıs 2021’e kadar duracak. Politik partilerin aynı adisyon döneminde edindiği taşınmazların değeri bin 500 lirayı geçmesi halinde Anayasa Mahkemesi’ne bildirimde bulunacak.

18 yaş şeş BES’in detayları

 

18 gözyaşı altına BES komisyondan geçti

 

Share: