2 kişinin öldüğü kavgada 2 durdurma

2 kişinin öldüğü kavgada 2 tutuklama

İZMİR – İzmir’in Buca ilçesinde iki husumetli grubun kahvehanede buluştuğu, 2 kişinin hayatını kaybettiği olayda gözaltına aşınan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı. Husumetin sebebinin ise eroin ticareti olduğu öne sürüldü.

Olay 21 Eş akşamı saat 23.15 sıralarında Buca ilçesi Kozağaç Mahallesi 222/3 Sokakta meydana geldi. İddiaya bakarak, Mustafa Sağolalar, İbrahim T. ile Murat Selimler, Mehmet S. ve Oruç S. akşam saatlerinde kahvehanede buluşmak için randevulaştı. Burada bire bir araya gelen eşhas beyninde henüz belirlenemeyen benzeri sebepten hava ağız dalaşı çıktı. Etraf, birbirlerine cebe ve bıçakla saldırdı. Olayda, Gaye Selimler bıçaklanarak, Mustafa Sağolalar ise tabancayla vurularak yaralandı. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesi üzerine adrese haddinden fazla sayıda polis güçleri ve keyif ekibi sevk edildi. Bıçaklanarak yavaş yaralandığı belirlenen Tasavvur Selimler, Buca Seyfi Demirsoy Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine, tabancayla vurularak ağır sıklet yaralanan Mustafa Sağolalar ise Afiyet Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı. Herhangi Bir iki yaralıda hastanelerde yapılan umum müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti.

2 şüpheli tutuklandı

Polis ekipleri, kahvehane uğrunda ve çevresinde açık güvenlik önlemleri alarak, mufassal çalışmalar gerçekleştirdi. Olayla ilişkin başlatılan sormaca çerçevesinde İbrahim T., Mehmet S. ve Oruç S., ekiplerce gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye gönderme edilen şüphelilerden İbrahim T. ve Mehmet S. tutuklanırken, Oruç S. adli kontrolle azade bırakıldı. Kavganın sebebinin ise uyuşturucu ticareti cihetiyle çıktığı iddia edildi.

Olayla ait başlatılan anket sürüyor.

Share: