2 trilyon dolarlık zayi! Kriptolar amacıyla anif aranjman çağrısı

İngiltere Gestalt Bankası’nın Finansal Politika Komitesi’nden Salı haset yapılan açıklamada, sayısal varlıkların bütün ortalık değerlerinin 2021 böylece neredeyse 3 trilyon dolar olan zirveden kısaca 900 milyar dolara düştüğünü söyledi. Serencam aylardaki taşkın dengesizlik, zararına satışlara sefer açan likidite uyumsuzluklarına ve katılımcıların kaldıraçlı pozisyonlarını kapatmalarına sefer açtı. Bu genişlik birlikte piyasanın zayıflığını ortaya çıkardı.

İngiltere Hat Bankası, piyasanın bu özelliklerinin fiyatlardaki düşüşü açık artırma potansiyeline ehil olduğunu belirtti. İngiltere ve Avrupa’daki düzenleyiciler, kripto piyasasının hep mali sisteme uymazlık verebileceğinden keder duyduklarını söyleyerek sektöre alın söylemlerini sertleştiriyorlar. İngiltere Forma Bankası, Boşluk ayında kripto erinç piyasasının hızlı hızlı büyümesinin İngiltere mali sisteminin istikrarı amacıyla aynı riziko oluşturabileceği yönündeki uyarısını yinelemişti.

İngiltere Kalıp Bankası Komutan Yardımcısı Jon Cunliffe Ilk Teşrin ayında, kripto piyasasının acilen düzenlenmediği takdirde aynı yıldırma oluşturabileceğini söylemişti. Banka, kripto piyasalarındaki serencam dengesizliğin şimdilik cümle amacıyla bire bir risk oluşturmadığını belirtti. Ancak, saklı yazı piyasalarındaki hareketler ve bunların bankalar ve ayrıksı piyasalarla olan bağlantısı artmaya devam ederse ve saklı yazı piyasasının düzenlenmesine dair ayrımsız adım atılmazsa sistemik riskler ortaya çıkabilir. İngiltere Kalıp Bankası “Söz Konusu uzanım, bahsi sabık piyasalardaki gelişmeleri ele almak üzere, düzenlemelere ve hususiyet yaptırımlarına duyulan ihtiyacın altını çiziyor” dedi.

Kriptoya rabıta azalıyor

 

Pres durumdaki saklı yazı şirketi 150 işçi çıkarıyor

 

Kriptodan desteğini çekiyor

 

Share: