200 milyon dolarlık kripto vurgunu


FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

KUL bankası Goldman Sachs Bitcoin’i inanca kendisine kullanabileceği kurumsal itimat planları üstüne çalışıyor.

CoinDesk’mağara konuya bildik üç kişiye dayandırdığı haberine bakarak, Goldman Sachs üç partili ürem düzenlemelerinden yararlanarak saklı yazı mülk birimleri ile aracısız etkileşime geçme gereği duymadan Bitcoin kabil saklı yazı dünyalık birimlerine erişip erişemeyeceğini değerlendiriyor.

Goldman söz konusu üç partili tasviye aracı düzenlemesi üzerinden varlıklarını bilançosunda tutmaya ister kalmadan Bitcoin’i garanti yerine kullanan müşterilerine kredi vermeyi kolaylaştırabilir.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak Wall Street firmaları temas geçen periyot büyüyen sayısal sağlık sınıflarına erişebilmek amacıyla berenarı arzulu davranıyor. Ancak ABD’deki bulunan bankacılık düzenlemeleri bankaların doğrudan kripto mülk birimlerine ulaşmasını zorlaştırıyor. Goldman, Citigroup ve Morgan Stanley kabilinden bir nice dev ABD bankası, müşterilerinin kripto alanına yatırımlarını gerçekleştirebilmesi üzere Bitcoin vadeli işlemleriyle bağlantılı ticaret ürünlerini araştırıyor.

Haberin kaynaklarından birisi konuyla ait açıklamasında, “Goldman garanti ve üç partili getiri karşılığında yüreklilik verebilmek amacıyla müsaade almaya çalışıyor. Ve eğer aynı arıtma araçları varsa, bilançolarında Bitcoin’e dokunmadan kredi verme işlemlerini tamamlayabiliyorlar” ifadelerine kayran verdi.

Goldman Sachs henüz konuyla ilişik aynı açıklama yapmadı.

Financial News’mağara haberine göre, ESIR’de Silvergate ve Signature Bank kabil henüz sıradan ölçekli bazen bankalar halihazırda Bitcoin destekli nakit kredileri ve sair kripto bazlı işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Goldman Sachs Wall Street’mağara genişlik iri bankaları ortada kripto varlıkların yer aktif destekçileri arasında sayılıyor. Vezneci 2018’deki evvel Bitcoin rallisinde kurduğu dijital mevcudat tecim masasını andıran zamanda yeniden başlattı.

Şekil Londra’de mevcut bankanın Global Dijital Mevcudat Birimi, Mathew McDerman yönetiminde, kurumsal müşterileri için borsa tecim şirketi CME’nin Bitcoin vadelilerinin ve ayrıksı dijital varlıkları ticaretini yapıyor.

bununla birlikte Goldman Sachs’ın Önemli Envestisman Birimi da sayısal varlıklarla münasebetli girişimlerden pay alıyor ve müşterilerine ahenktar yerine fasıl için araştırma ve içgörü sağlıyor.

Morgan Stanley’den yatırımcılara ihtar

 

2021’dahi borsalara alnaç veren 5 trend

 

Kripto para piyasasında kaba düşüş tezyifkâr yatırımcıyı korkuttu

 

Share: