‘2030’da melez aksata merkezleri yükselen trend olacak’

Acun genelinde teknolojileri er aşamada kullanmaya başlayan tahminî 57 milyon kişinin beklentilerini ve tahminlerini temaşa eden araştırmalara raci ‘10 Pop Bitiren Trendi’ raporuna bakarak; tüketicilerin alışveriş deneyimlerini gerçekleştirmeleri için geliştirilen, soy fiziksel ortamlara entegre edilmiş, angajman özelliğine cemaat melez teknolojilerin, 2030 yılına kadar günce yaşamın ayrımsız parçası haline gelmesi bekleniyor.

Ericsson Consumerlab aracılığıyla hazırlanan raporda, kurgusal ‘Everyspace Plaza’ alışveriş merkezinde yaşanan melez alışveriş deneyimleri ele alındı.

Habertürk’ün aktardığına bakarak çalışmada; tüketicilerden, fiziksel bitiren deneyimini dijital teknolojilerle zenginleştiren 15 melez aksata merkezini değerlendirmeleri istendi. Az Daha ilkokul katılımcıdan dördü, test edilen 15 konseptin tamamının 2030 yılına kadar tıpkı şekilde var olacağına inandığını belirtti.

Sanal Temel (VR), Artırılmış Kaynak (AR) ve programlanabilir malzemeler kabil teknolojiler, bu tuhaf ‘yapı ve portal’ olanaklarını mümkün kılacak. Rapora bakarak Melez Aksata Merkezi’nde 10 popüler mütemmim trendi öne çıkma.

Hepsi Demincek Arena

Hem aktör hem birlikte peyrev olabilirsiniz, fakat bu üç boyutlu repertuvar sizi heyecanlandıracak mı yoksa korkutacak mı? Az Daha 10 tüketiciden 8’i, telepresence (telebulunma) teknolojisinin sanatçıların neymiş oradaymış kadar sayısal olarak takat sınırı göstermelerine olanak tanıyacak etkinlik salonları tayf ediyor.

Üç Boyutlu Kuaför

Bıçak altına yatmaktan çekimsenmek birçok emanet üzere çekimli tıpkısı gösteriş seçeneğidir. 10 tüketiciden 7’si aksata merkezlerinde görünümleri sayısal adına geliştirmek amacıyla hacimsel modelleme teknolojisini kullanan görk salonlarını görmeyi bekliyor.

Sermaye Dikici

Size ve avatarınıza hususi aceleci moda: Her 10 Artırılmış ve Mevhum Kök kullanıcısının 7’sinden dahası alışveriş merkezinde gerektiğinde akarsu geçirmez ve ihtiyaca göre kan alabilen kumaşları kullanan tıpkısı dikişçi olacağını öngörüyor.

Anyverse Havuzu

Katılımcıların çokları imkansız dünyaların keşfini sahne ediyor. Tüketicilerin üçte ikisi, muvaffakiyetsiz yerçekiminde uzayı deneyimlemek için oksijen tankı olan aynı sanal temel başlığının kullanılacağı yüzme havuzları olacağına inanıyor.

Melez Spor Salonu

Birçok sevimli için fiziksel ağır ve zihnî keyif ayrılmaz bire bir bütündür. 10 tüketiciden 7’si, konsept sağlığına yönelik çok duyulu, zata mahsus AR/VR ortamına cemaat zihnî fitness merkezleri olacağını düşünüyor.

Bire Bir Gönül Yazdır Atölyesi

Gelecekte irade üstüne tamir ve istihsal yaygınlaşacak. Tüketicilerin yarısından ilavesi, çarkıt ürünleri düşüncesiz dönüştüren bire bir fabrika bey mağazasından sürdürülebilir ayrımsız şekilde aksata fora etmek istiyor.

Evrenin Merkezindeki Restoran

Birçok can, kendilerine özen dağıtmayan mevhum bire bir arkadaşın zevcelik etmesini tercih ediyor. Tüketicilerin yarısı, dünyanın değme durumunda mevcut ayrımsız restoranda arkadaşlarıyla mevhum olarak kemirmek yiyebileceği bire bir aşevi istiyor.

Bitmeyen Salon

Ürünleri satın almadan önce sanal namına deneyin. Tüketicilerin dörtte üçü, ürünleri denerken evlerini mağazaya dönüştürebilmeyi bekliyor.

Multipleks Tıbbi Merkez

Çıktı her şeyi anında elde etmeye alıştık. Sağlık söz konusu olduğunda hastalık bekleyelim ki? Tüketicilerin yüzde 77’si aksata merkezlerinde, neredeyse anlık esenlik durumu bilgisi sağlayıcı bileşimli zeka destekli esenlik taramasına ehil tababet merkezleri olacağını öngörüyor.

Doğa Parkı

Şehirlerde yaşayanların arz çok eksikliğini hissettiği husus natür olarak öne çıkıyor ve tüketicilerin yüzde 42’si, hibrit deneyimler sağlayıcı dijital ve programlanabilir materyaller marifetiyle doğaya daha mümasil hissedebilecekleri aksata merkezi ortamında kâin tıpkı natür parkı istiyor.

AVM’lerde gündem baştan dövizle icar

 

AVM’ler ve markalar ortada kira krizi!

 

Share: