29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Trabzon’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.

Trabzon’da kutlamalar kapsamında ilk merasim, aynı süre önceki restore edilen tarihi vilayet binasında gerçekleştirildi. Ilbay İsmail Ustaoğlu, burada protokol üyeleriyle birlikte tebrikleri akseptans etti.

Hükümet Konağı uğrunda devam fail kutlamalar, ocumak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Amaç Zorluoğlu, vatandaşların bayramını kutlama etti.

Ustaoğlu, Cumhuriyetin Kurucusu Balaban Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletin akide ve kararlılığıyla verilen dayanıklı mücadelenin peşi sıra kurulan Cumhuriyetin, ecdadın gelecek nesillere bıraktığı en şişman miras olduğunu vurguladı.

Vali Ustaoğlu, “Eren milletimiz, Cumhuriyetin temellerini oluşturan önsezi, düşünüm ve hedefler etrafında yarınların gönençli Türkiyesi amacıyla kenetlenmiştir. Bu başarıları daim buyurmak, toplumsal ahbaplık devleti mücadelesini ve milli egemenliğimizi anbean küsurat ayrımsız azim ve heyecanla sürdürmek, bize yaşama edilen Cumhuriyetimize erbap geçmek en yetişkin görevimiz olmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği kutlamalar, umum oyunları gösteri ve argıt töreninin peşi sıra sona erdi.

Share: