3 aydır yürüyemeyen bozuk topçu işler sonrası sahalara dönmeye hazırlanıyor

3 aydır yürüyemeyen bozuk topçu işler sonrası sahalara dönmeye hazırlanıyor

Sivaslı züğürt Eskişehir Şehir Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu

Operatör Doktor Aytek Hüseyin Çeliksöz: “İstediğimiz başarıya ameliyat sırasında ulaştık”

60 yaşındaki eski saftirik futbolcu Yusuf Çataltepe: “3 maaş ağrımı doktorum 2 günde telafi etti”

ESKİŞEHİR Sivas’ta zamanında topçu olan ve yaşadığı kaide labrum yırtığından hava sağlıklı bacağını hareket ettiremeyen Yusuf Çataltepe, Eskişehir Şehir Hastanesi’nde, Türkiye’dahi haddinden fazla bulunmaz yapılabilen vabeste faaliyetler sebebiyle 2 günde ayağa kalktı.

Sivas’ta tevakkuf fail 60 yaşındaki çarkıt müptedi futbolcu Yusuf Çataltepe, kalçasının eklem kısmında yaşadığı ağrılar sonucunda hayatı adeta kabusa döndü. 3 aydır çektiği ve gün geçtikçe şiddetlenen ağrıları üzere doktora giden Çataltepe, muayenesinin ardından esen bacağındaki rahatsızlığının sebebinin kaide tekâsüf sendromuna mecbur taban labrum yırtığı olduğu tespit edildi. Sivas’taki ekipman yetersizliği cihetiyle kızının birlikte ikamet ettiği Eskişehir’de, Site Hastanesi’nde başvuru üzerine Cerrah Hekim Aytek Hüseyin Çeliksöz’e istikşaf olan Çataltepe’nin, Türkiye’üstelik çok ender kendisine yapılabilen Duraç Artroskopi ameliyatı yapılmasına karar verildi. Eskişehir Kent Hastanesi’nde ilk defa yapılan ve 4 noktadan bağlı benzeri biçimde yapılan operasyonda belirgin ameliyatta ulaşılamayacak noktalara ulaşıldı. Vabeste yapılan ameliyatla kalçanın korunması amaçlandı. İşlem sonrasında, 2 aktarılma üzere gelişmemiş ayrımsız sürede bacağını akıntı ettirmeye, ayrıca yürümeye başlayan çarkıt futbolcu, demin sahaya çıkacağı günleri iple çekiyor.

“Bölgemizde berenarı eşsiz yapılan tıpkı cerrahi müdahale”

Sakat mektep çocuğu topçu Yusuf Çataltepe’yi sadık tıpkısı biçimde Artroskopi ameliyatını özne Operatör Doktor Aytek Hüseyin Çeliksöz hastanın durumu hakkında konuştu. Ameliyatın çokça iyi geçtiğine değinen Dr. Çeliksöz, “Yusuf Satış tarafıma, Sivas’tan başvurdu, kalçasında kasığına vuran güç tıpkısı ağrısı vardı. Oturup kalkarken, yürürken kötü ağrıları oluyordu, dizini karnına akıllıcasına çekemiyordu. Muayenemizde, MR’ında, görüntülemelerimiz de duraç ekleminde bire bir problemi olduğunu gördük ve bu mesele sadık benzeri kaide Artroskopi ameliyatı ile giderebileceğini düşündük. Elan bilahare hastamızı ameliyata aldık. Aynı sadık taban artroskopisi yaptık. İstediğimiz başarıya faaliyetler sırasında ulaştık, kendisi gayet bahtiyar. Önümüzde tıpkı iyilik sürecimiz olacak. Bu ameliyat bölgemizde berenarı kıymetli yapılan ayrımsız operasyon, hastanemizde birlikte ilk defa yapıldı. Hususi miftah gereçleri oluyor, onları fakat temin edebildik. Bu konuda bize destek verenlere de teşekkür ediyorum. Hastamız bahtiyar, bu ameliyatı gayrı hastalara dahi yapmaya devam edeceğiz. Vabeste ameliyatın iyilik süresi çokça henüz hızlı. Sadık bir ameliyat ama içeride yaptığımız haddinden fazla şişman tıpkısı iş. Bu ameliyat kalçayı koruyan bir faaliyetler yani bu hastamız bu ameliyatı geçirmeseydi bodur zamanda kalçasına duraç protezi yani maden implantlar koymamız gerekecekti” dedi.

“3 mahiye ağrımı 2 günde telafi ettin”

Şifayı evinden 700 kilometre lüks, Eskişehir Site Hastanesi’nde bulan Yusuf Çataltepe, mutluluğunu ve doktoruna olan teşekkürünü şu sözlerle dile getirdi;

“Sonsuz teşekkür ediyorum hocam. 3 aydır çokça üzücü ağrılarım vardı amma bu 3 aylık ağrımı doktorum 2 günde telafi etti. Onun amacıyla de hisse senedi beyninde, oturmamda kalkmamda gayet rahatım. Hocam seçme tip sana teşekkürname ediyorum.”

Share: