3 gün zarfında 25 bin başvuru geldi

Kasaba ve Kentçilik Bakanı Uğur Gurur, Halk İttifakı’nın MHP’li Mihalıççık Belediye Başbuğ Adayı Mehabetli Yörük’ün seçme eş güdüm merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, ilçenin Sazak köyünde yetişen, 1980 yılında Gümrük ve Tekel Bakanı iken martir edilen Devir Bataklık’ı rahmetle andığını söyledi.

Domestik seçimlerin, “istek belediyeciliği” seçimleri olacağını tamlayan Çalım, “Kapı başlık, dükkan dükkan, ev karı dolaşarak gönüller fethedeceğiz. Yerli intihap akşamı inşallah Eskişehir’imiz de iştiyak belediyeciliğiyle tanışacak.” ifadelerini kullandı.

Eskişehir’e 16 yılda 4 bilyon 155 milyon teklik yatırım yaptıklarını, 216 milyon teklik tutarındaki yatırımlarının ise sürdüğünü aktaran Alım, “67 ilimizde inşa edeceğimiz 50 bin toplumsal konutuygulamasının istek toplama işlemlerine başladık. 3 dönem süresince TOKİ toplumsal konutlarına gelen talep sayısı 25 bini aştı. Bu projeyle Eskişehir’dahi de bin sosyal bölük üreteceğiz. Konutlarımızı Tepebaşı, Zincirlikuyu, Odunpazarı ve Mamuca’birlikte nesir edeceğiz. Vatandaşlarımızı kira öder kadar familya sahibi olacak.” diye niteleyerek konuştu. 

“KÂFI Kİ SİZLER GELECEĞİNİZE SAHİP ÇIKIN”

Türkiye’nin önünün kesilmeye çalışıldığını vurgulayan Alım, ülkenin büyümesini, gelişmesini hazmedemeyenlerin yağız tablolar çizerek halkı umutsuzluğa sevk etmek istediğini dile getirdi. Maksat Hava şöyle devam etti:

“Kâfi ki sizler geleceğinize topluluk çıkı. Sizler ülkenize, milletinize, Cumhurbaşkanımıza topluluk çıkarak bu üzücü odaklarına yer güzelce cevabı vereceksiniz. Bunu da seçkin vesileyle gösterdiniz. Türkiye tamlık engellemelere karşın, toptan operasyonlara rağmen 2023 hedeflerine kararlılıkla yürüyor, yürümeye devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İşte görüyorsunuz, hamdolsun caddeler, sokaklar, meydanlar milletimizin sevgisiyle dolup taşıyor. Halk İttifakı el ele, branş kola meydanlarda milletimizle buluşuyor. Halk İttifakı masa başında kurulmuş, kağıt kalemle oluşturulmuş ayrımsız konvansiyon değildir. Cumhur İttifakı’nın içerisinde arzu vardır, ülke sevdası vardır, düğme korku vardır, devletimizin ve milletimizin bekası vardır. Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte bu hümayun yürüyüşü gerçekleştiren sayın Şevket Bahçeli, budun şuuruyla ve devlet menfaatini en önde markajcı ayrımsız tatlılıkla hareket etmektedir. Sair tarafta da defo ve zül ittifakı vardır. Bunları siz çok iyi biliyorsunuz filhakika. İnşallah sandıklarda de bu bozuk para ve cezir ittifakına gereken dersi vereceksiniz. Buna üstelik yürekten inanıyoruz.”

Bakan Çalım çöp, oyuntu ve çökelge siyasetinin kaybetmeye mahkum olduğunu sözlerine ekledi.

Share: