3 kişiden biri markete gitmiyor

Dünya genelinde insanların alışkanlıklarını değiştiren kullanılmamış makule güneş tacı virüs (Kovid-19) dolayısıyla toplumun yüzdelik 17’si artık şişko transfer kullanmıyor ve yüzdelik 53’ü elan fazla eş temizliği yapıyor.

AdColony’nin Türkiye karışma, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’ üstelik 14-75 gözyaşı arası katılımcılarla yaptığı “Güneş Tacı virüs Etkisi Araştırması” salgın sebebiyle mütebeddil alışkanlıkları verilerle göz önüne serdi.

Dünyanın rastgele bölgesini etkisi altına düz Kovid-19 salgını hoppadak Türkiye’da değil kamu dünyada insanların kişisel alışkanlıklarını ve tercihlerini kökten şekilde değiştirmeye zorladı.

Toplu taşımadan market alışverişine hassaten oyunlardan sosyalleşmeye kadar hayatın cemi noktasında tercihleri muhavvil Kovid-19 dolayısıyla toplumun yüzdelik 17’si daha çok şişko transfer kullanmıyor.

Bütün evde kalarak daha fazla karı temizliğine özen gösterirken, katılımcıların yüzde 53’ü elan fazla aile temizliği yaptığını söylüyor.

Gündelik yerine uğranılan market ziyaretleri da azalarak yerini online alışverişe bıraktı. Katılımcıların yüzdelik 27’si market ziyaretlerini genişlik uzuv indirdiğini ve yüzdelik 38’i ise daha çok online alışverişe intikal yaptı.

Mobil oyunlar evde yapılan aktivitelerin yeryüzü başında gelmeye bitmeme ediyor. Katılımcıların yüzdelik 46’sı rastgele devir duraksız cihazlarından oyun oynadıklarını, yüzde 26′ sı ise faal cihazlarına bakir oyunlar yüklediklerini söyledi. Katılımcılardan yüzde 82’si devingen oyunların kendilerini yevmiye stresten uzaklaştırarak rahatlattığını söyledi.

Korona virüs KÖLE rüyasının sonu oluyor

Reklam verenlerin gizil müşterilerine ulaşmak için bu dönemde sunu enerjik kat olan atak reklamlar alanına kaydığı görüldü.

Katılımcıların yüzdelik 25’i ihtiyacı olabilecek ürünü fark ettiren reklamları tercih ederken, yüzde 35’i user-initiated denilen kullanıcı marifetiyle kontrol edilebilen reklamlara elan hamam yaklaşıyor.

AdColony Umum Müdür Yanardağ Biçer, korona virüs ile ilişik etkin dünyada olan değişime dikkati çekerek, şu ifadelere kayran verdi:

“Güneş Tacı virüs deli dolu içtimai yaşamı sınırlandırıp ve fiziksel mesafeyi artırdıkça, insanların dijitale elan bile yakınlaşması tabi ki kaçınılmaz oluyor. 30 ülkeyi yönettiğimiz İstanbul ofisimizdeki 180 çalışanımızla birlikte 10 Mart günü itibariyle evden emek sistemine geçtik ve online toplantılar ve hareket takibi ile süreci yönetmeye bitmeme ediyoruz. Evde geçirdiğimiz koridor arttıkça, günce stresten okşamak üzere birlikte yer ser dağıtıcı formül yerine cıvıl cıvıl oyunlar karşımıza çıkıyor. 24 Gücük Ay haftası ile 9 Mart haftasını karşılaştırdığımızda, faal baziçe oynama sürelerinde yüzde 21 artış olduğunu görüyoruz. Oyun uygulamalarındaki trafiklerde üstelik bu iki hafta beyninde yüzde 14,6’lık benzeri artış bulunuyor. Ayrımsız şekilde yapılan araştırmalara göre kullanıcılar yüzdelik 21 henüz fazla oyun içi reklam izliyorlar. Bu birlikte reklam verenler üzere oyunların yeniden benzeri yatak namına gündemde kalmasını sağlıyor.”

Fransa ekonomisi virüs zımnında yüzdelik 6 daraldı

İtalyanlar AB’nin virüs politikasından erinçsiz

 

Share: