33 milyar dolar kripto nukut eliyle aklandı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

2022’nin yükselen kripto mal trendleri arasında toplum örgütü ve vakıflara Bitcoin’le ihsan fayrap etmek üstelik var. Dorothy A. Johnson Hayırseverlik Merkezi 2022 yılının 11 trendini tespit ettiği bire bir tabir yayınladı. Raporda önceki sıraya yerleşen trend, kar amacı gütmeyen kurumlara kripto paralarla ihsan düzenlemek oldu. 2017 yılında Pineapple Fund 60 müfit kurumuna 55 milyon doların üstünde değer haiz toplamda 5,104 Bitcoin bağışladı.

Forbes’un haberine göre bu hamleyle başlayan bu trendin 2022 yılında güçlenmesi bekleniyor. Kripto paraların efdal volatilitesi ve karmaşık yapısı birçok kişinin servetinin artmasına hastalık oldu. Bu nedenle giderek daha aşkın kripto paranın müfit kurumlarına ihsan namına verilmesi bekleniyor. Bu trend yararlı kurumları amacıyla benzeri okazyon. MEMLUK’bile düzlük düz bağışçılar için saklı yazı paralar marifetiyle yapılan bağışlar vergiye tabi tutulmuyor.

Bu nedenle da resülmal getirileri vergisi uygulanmıyor.

Kripto paralarla yapılan bağışların tıpkı başka avantajı birlikte, sayısal varlıkların arsıulusal işlemlerde palas sağlıyor olması. Saklı Yazı paralarla arsıulusal servet transferleri sadece biraz saniyede ve az çok düşük maliyetlerle gerçekleştirilebiliyor. Anadan Görme işlemlerin tamamlanması ise efdal kıymettar olduğu büyüklüğünde, günler alabiliyor. Kripto paraların yükselişi, kullanılmamış tıpkı bağışçı kategorisini birlikte ortaya çıkardı. Zinde torunlar, Y kuşağı ve Z kuşağı bağışlarında saklı yazı paraları yeğleme ediyor.

Buna karşın finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak saklı yazı paraların kâh riskleri da var. Birçok güç saklı yazı paraların bergüzar namına alındığı anda satışının yapılmasını savunuyor. Diğerleri ise kurumun hesabında durmasını istiyor.

Blockchain işlemleri berenarı güvenli olsa bile, anonim. Bu nedenle ihsan özne kişinin finansal suçlarla münasebetli olduğu durumlarda, müfit kurumları için kâh riskler ortaya çıkıyor. Bu şekilde faydalı kurumları saygınlık açısından çarpış alabileceği kabilinden, karaca dünyalık ibra suçlamalarıyla da karşı karşıya kalabilir.

Buna karşın bütün dünyada kripto dünyalık yatırımı bulunan 300 milyon kişinin olduğu göz uğrunda bulundurulduğunda, faydalı kurumları saklı yazı paralarla yapılan bağışları görmezden gelemez. Bu bağışlar hem kurumlar hem üstelik bağışçılar için kırıcı anlamda ayrımsız planlama gerektirecek.

Kripto boğası borsalarda anif düşüş bekliyor

 

İran’ın saklı yazı parası “Ramzrial” kullanıma sunulacak

 

Rusya saklı yazı paraları hastalık menetmek istiyor?

 

Share: