35 milyon Avrupalı evini yeterince ısıtamıyor

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), SUTAŞ üyesi ülkelerde 2020 yılında evlerin ısınmasına ilgilendiren yapılan araştırmanın sonucunu yayımladı.

Buna göre, 445 milyonu aşan SU nüfusunun yüzdelik 8’i geçen şita evlerini ehliyetli ölçüde ısıtamadı. Sonunda, 35 milyonun üstünde AB vatandaşı geçen sene kış aylarında soğukta kaldı.

AKARSU ülkeleri arasında evini ısıtamayanların oranının sunma efdal olduğu mevki yüzdelik 27,5’le Bulgaristan olurken, bu ülkeyi yüzdelik 23,1’le Litvanya, yüzdelik 20,9’la Güney Kıbrıs Anadolu Yönetimi (GKRY), yüzde 17,5’le Portekiz, yüzde 16,7 ile Yunanistan izledi.

Evini yeterince ısıtamayanların oranı İspanya’birlikte yüzde 10,9’u, Almanya’bile yüzde 9’u, Fransa’birlikte de yüzde 6,5’i bulurken, söz konusu oranın sunma düşük olduğu ülkeler ise yüzdelik 1,5’le Avusturya ve yüzde 1,8’le Finlandiya oldu.

Avrupa’birlikte küsurat erke fiyatlarına ilişkin mesail gündemden düşmüyor. Kış aylarının gelmesiyle Avrupa ülkelerinde doğal gaz ve neşelilik fiyatlarının elan dahi yükselmesi bekleniyor.

bahis konusu artışlar faturalara yansımaya başlamış durumda ve vatandaşlar bundan şikayet ediyor. Bu kış, kalan enerji fiyatları zımnında Avrupa’da evlerini yeterince ısıtamayanlarının oranının elan dahi artması bekleniyor.

Avrupa Birliği çatırdıyor: Brexit, Polexit, balıkçılık krizi…

 

Avrupa Birliği, mali kurallarını değiştiriyor

 

Avrupa Birliği’nden yeşil arbitraj uzlaştırıcı

 

Share: