45’inden sonra gelişigüzel dönem 1 aspirin

İngiltere’da planlı ayrımsız tababet konferansında mütekellim amansız hastalık uzmanları, 45 gözyaşı üstündekilerin seçkin gün uyumlu namına aspirin kullanmasını kaynak etti.
Oxford Üniversitesi aracılığıyla yapılan ve sabık ay Lancet tıp dergisinde yayımlanan bire bir araştırma, 5 yıl boyunca her gün 75 mg aspirin içmenin bağırsak kanserine yakalanma oranını yüzdelik 24, çor sebebiyle yitme ihtimalini üstelik yüzdelik 35 oranında azalttığını göstermişti. Bu araştırmayı işleyen ekibin lideri Müderris Peter Rothwell, esbak gün “Krallık Tıp Derneği” konferansında yaptığı konuşmada, bulgularının peşi sıra kendisinin de hergün aspirin kullanmaya başladığını söyledi. Prof. Rothwell, aspirinin iri ihtimalle gayrı kanser türlerine karşı bile apotr etkisi olduğunu belirtti ve “İnsanların 45 gözyaşı civarında ahenkli kendisine aspirin kullanmaya başlaması mantık tamam” dedi. 40-55 yaşları beyninde kansere yakalanma riskinin arttığını belirten Rothwell, bu dönemde aspirin kullanımının amansız hastalık oranlarını düşürebileceğini vurguladı.
Aspirinin kalp hastalığı üzerindeki müspet etkilerini önce olarak tayin fail Prof. Peter Elwood de, yıpranmamış bulguların gelen el sağılığı açısından patika açıcı olabileceğini söyledi. analjezik kendisine geliştirilen aspirinin, his hastalığından bunamaya büyüklüğünde bir nice rahatsızlığa aktif olduğu, geçmiş araştırmalarla kanıtlanmıştı. Ancak uzmanlar, aspirinin iç kanaması riskini artırdığına de dikkat çekerek, herkese tek türlü bir tedavi önermenin tehlikeli olabileceğini belirtiyor.

Share: