50 bin dolarlık sülale da yurttaşlık için satılıyor

Türkiye’den vatandaşlık kabul etmek amacıyla bütün 250 bin dolarlık taşınmazlar almak yeterli olunca, TL’nin ayar kaybının dahi etkisi ile ülkesinden kaçan Ortadoğulular Türkiye’ye akış etti; emlak siteleri anında çabucak hep evleri ‘yurttaşlık almaya akla yatkın’ ibaresi ile pazarlamaya başladı. Yurttaşlık amacıyla bir tane ayrımsız habbe 250 bin dolarlık olması gerekmiyor, birkaç ev rappadak alıp 250 bin doları tutturan da vatandaşlığı birlikte kapıyor. Bazı genel ağ siteleri yabancılara Türkiye’ye on paralık gelmeden online amal ve video ile gezdirerek aile satmayı, TC pasaportunun evlerine postalanmasını beklemelerini vadediyor. Yabancılara basamak satışı bu yıl maaş 4 bin bandının üstüne yerleşti, temmuzda yüzde 64 artarak 4.495 adede ulaştı. Yurt sitelerinde bundan sonra çarçabuk çabucak gelişigüzel familya ilanı “Suitable for Citizenship-Vatandaşlığa akla yatkın” ibaresiyle saha alıyor. 50 bin dolarlık evlerde üstelik bu ibare var. Emlakçılar, “Yabancılar 250 bin doları bulacak birkaç eş toplayıp almayı tercih edebiliyor. 200 bin dolarlık tıpkı karı buluyor, yanına 50 bin dolarlık bir aile daha ilaveten vatandaşlığı alıyor” bilgisini verdi.

KİRAYA VERİYORLAR

Sözcü’den Tutku AKSAKAL BEYHAN’ın haberine bakarak Gayrimenkul alarak Türkiye vatandaşlığını alan ülkeler listesinde önceki sırada İran gelirken, onu Afganistan, Irak, Yemen, Çin, Filistin, Ürdün, Lübnan, Akdarı ve Pakistan takip ediyor. Ortadoğuluların İstanbul’üstelik Esenyurt, Başakşehir, Bahçeşehir’i yeğleme ettiği, tıpkısı arada seyretmek istedikleri ve evlerini günce, haftalık kiraya vererek sağlık elde ettikleri belirtildi.

Suriyeliler verilerde yok yasağı şirket kurup aşıyorlar

Taşınmazlar Broker’ı Songül Yerey Özsan, “Araplar akın akın geliyor. Rejimden kaçan İranlılar ve Çinliler ABD’ye henüz olağan geçecek benzeri bap olarak görüyor Türkiye’yi” dedi. Suriyelilerin de çok aile aldığını ancak onların rakamlarda görünmediğini anlatan Özsan, “Suriyelilerin Hatay meselesinden etraf Türkiye’den eş alması yasak. Türkiye’üstelik şirket kurup o şeriklik üzerinden sülale alıyorlar” dedi.

Amerikalılar aile ahzetmek amacıyla borçlanıyor

 

Eller eş almaya Türkiye’ye koşuyor

 

Share: