ABD mortgage endeksleri tuhaf seyretti

ÇAKER Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek müracaat araştırmasına bakarak, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan etraf endeksi %0,6 düşüşle 858,2 fakül oldu.

MBA’dan yapılan açıklamaya göre, satınalma endeksi %9,0 artışla 342,9 fakül olurken, refinansman endeksi %4,6 düşüşle 3.891,1 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak %2,92 (Esbak %2,92), 15 yıllık %2,53 (Geçmiş %2,51), 5 almanak ARM faizi %2,63 (Esbak %2,63), 30 yıllık jumba faizi %3,19 (Eski %3,18) oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa evet dahi refinansman amacıyla yapılan hep anadan görme ve fehamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri düz alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane aile konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın namına geleneksel ve amme kredileri koyulmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir tıpkı nişanlık namına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere yüreklilik kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, tamlık refinansman için yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri için gür aynı alamet yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 27 Son Teşrin ile sona eren haftayı kapsıyor.

Euro Bölgesi’nde ÜFE ekimde yükseldi

Almanya’üstelik müteferrik satışlar ekimde arttı

MB: Finans dışı firmalar 162,3 milyar dolar döviz açığı verdi

 

Share: