ABD’de bankalara kripto dünyalık işlemleri üzere cevaz şartı

BENDE Para Birimi Bakı Ofisi (OCC), bankaların kripto para birimini içeren mukannen faaliyetlerde bulunmadan önceki yazılı izin almaları gerekeceğini bildirdi.

OCC’den yapılan açıklamada, bankaların müşterilerin saklı yazı yaratıklar üzere hıfız hizmetleri mizan kabilinden faaliyetlerde bulunmadan evvel uygun risk dümen sistemlerine ve kontrollerine ehil olduklarını gösterebilmeleri gerektiği aktarıldı.

Açıklamada, bankaların belli başlı saklı yazı para, dağıtık defter (distributed ledger) ve sabitkoin (stablecoin) faaliyetlerinde bulunmadan ilk denetim makamlarına bu niyetlerini bildirmeleri ve kayıtlı müsaade almaları gerekeceği kaydedildi.

ÇAKER Şekil Bankası (Fed), Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve OCC, salı haset, kripto varlıklarla ilgili gelecekteki çalışmaların kat haritasını sunan kuma ayrımsız izah dahi yayımlamıştı.

Aranjör kurumların eş açıklamasında, gelecek sene bankaların kripto mülk piyasasında ne faaliyetlerine kanuni kendisine izin verileceğine henüz çok vuzuh getirilmesinin planlandığı kaydedilmişti.

Bankaların saklı yazı para piyasasındaki rolü 2022’de netleşecek

 

Share: