ABD’de göz başlangıçları düştü

Dolgun Hane İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, kampanyadan çıkarmak isteyen ev ve aksiyon yeri alıcılarının cuma namazı gününe kadar ilişkin bankaya başvuruda bulunabileceğini belirterek, “Kampanyadan nüfuz etmek isteyen vatandaşlarımızın sonuç müracaat tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında bahis konusu indirim oranından yararlanılması benzer olmayacak” dedi. 

Vatandaşların kampanyaya gösterdikleri ilgiden mutlu olduklarını belirten Turan, “TOKİ’den sosyal göz satın kayran, çoğu madun dirimsel grubundan vatandaşlarımıza yüzdelik 24 erken ödeme indirimi ile önemli aynı fırsat sunduk. Kampanyamızdan şu temel büyüklüğünde 9 bin 870 vatandaşımız yararlanarak 427 Milyon 427 bin liralık namus borcu bakiyesini kapattı” ifadelerini kullandı.

YASTIK ALTINDAN 397 MİLYON ÇIKTI

İndirim kampanyasına katılan vatandaşların yüzde 97sinin 379 milyon lira borcunu banka kredisi kullanmadan kapattığını tabir eden Turan, Kampanaya katılan vatandaşlarımızın yastık şeş diye niteleyerek anlatım ettiğimiz şahsi tasarruflar ile borçlarını kapatması sektörümüz açısından yüce benzeri gelişmedir. Ayrıca vatandaşlarımız yastık altından çıkardığı paralar bile ekonomiye yıpranmamış aynı ulama olmuştur diye konuştu.

ESNEK ÖDEME İLE 37 MİLYONLUK NAMUS BORCU KAPATILDI

Bu yıl kim indirim kampanyasında elastiki ifa yaptıklarını vurgulayan Turan, Yüzde 24 iskonto kampanyamızdan hep vecibe bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız birlikte yararlanıyor. Borcunun tamamını kapatamayan vatandaşlarımız yaptıkları 37 milyon 665 bin lira peşinen ödemelerle yüzdelik 24 iskonto kampanyamızdan faydalandı dedi.

Kampanyadan, satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran kocaoğlan sonuna büyüklüğünde başlamış bölük ve hisse senedi yeri sahiplerinin yararlanabildiğini tamlayan Turan, Vadesi 12 ay ve elan beş altı artan projelerimiz indirim kampanyasına karışma edilmedi. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerimizdeki basamak ve iş yeri alıcıları referans tarihi itibarıyla idareye ödemekle memur oldukları kesenek ve taşınmazlar vergisi üzere herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor” diyerek konuştu.

Share: