ABD’de göz fiyatları arttı

ABD’de S&P Case-Shiller Ulusal Hane Bedel Endeksi, sabık yılın kasım ayında almanak yüzdelik 9,5 çoğalma kaydetti. 

S&P CoreLogic Case-Shiller, Teşrinisani 2020 dönemine ilişkin ulusal göz kıymet endeksi verilerini yayımladı.

Buna bakarak, ABD’deki millî ev denk endeksi, geçen yıl kasımda tıpkısı önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,5 yükseldi. Konut fiyatlarındaki artışın sürdüğüne bel fail fihrist, sabık sene ekimde ise yüzde 8,4 artış göstermişti. 

ABD’nin 20 kentindeki konut fiyatlarına ilgilendiren fihrist ise bir dönemde yıllık bazda yüzdelik 9,1 arttı. Mayıs 2014’ten bu yana sunu büyük artışın kaydedildiği veriye ait meydan beklentisi, bu dönemde yüzdelik 8,6 artması yönündeydi. Fihrist, güzeşte sene ekimde yüzde 8 artmıştı. 

Ev fiyatlarındaki yükselişte, rekor düşük seviyelerdeki faiz oranları ve yeni türlü korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle insanların nazik şehirlerden uzaklaşma isteğiyle mütezayit temenni çalışkan oldu. 

Endeksteki 20 şehir ortada göz fiyatlarının bildirme çok yükseldiği kentler, yüzde 13,8 ile Phoenix, yüzdelik 12,7 ile Seattle ve yüzde 12,3 ile Unvan Diego oldu.

Hane fiyatlarının yer birkaç arttığı kentler ise yüzdelik 6,8 ile Las Vegas, yüzde 7,2 ile Dallas ve yüzde 7,5 ile Chicago adına belirlendi.

ABD’de uyumsuz satışlar yüzdelik 3.9 arttı

 

Share: