ABD’de kira ücretleri çökertme yakıyor

ABD’de icar fiyatlarının sonuç iki ayda sabık yılın ağustos-ilkgüz aylarına bakarak averaj yüzde 11,5 seviyesinde arttığı, Florida, Georgia ve Washington kabilinden eyaletlerde bu rakamın yüzde 25’in konusunda büyüklüğünde çıktığı ifade edildi.

Bloomberg Vukuf sitesinin derlediği çözümleme raporunda, kira ücretlerinin normalde yılın bu aylarında tedenni eğilimi göstermesine rağmen 2021’de elan sezonluk düşüşe dair ayrımsız işarete rastlanmadığı belirtildi.

ESIR genelinde ağustos ayındaki kiraların güzeşte yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında averaj 200 dolar yükseldiği tespiti paylaşıldı.

Ülkedeki icar fiyatlarını inceleyici Zumper National Rent marifetiyle hele serencam 9 ayda yaşanan artım, “şok edici bir tahaccüm seviyesi” adına değerlendirildi.

GÜNEŞ TACI VİRÜSÜN AZALMASIYLA NEW YORK’TA KİRALAR HIZLA YÜKSELDİ

Kullanılmamış soy Koronavirüs (Kovid-19) salgınının telkih çalışmaları ve moskof kavait yardımıyla tenakus gösterdiği New York’ta bölüm ve coşku mekanlarının tekrar açılmaya başlamasıyla kâh bölgelerdeki dairelerin kiralarında yüzdelik 70’e vasıl artışlar olduğu bildirildi.

Kira artışları: Bedel dengelenmesi 2023’ten sonraları olanaklı

 

Share: