ABD’de konut fiyatları 2020’de yüzde 10,4 arttı

S&P CoreLogic Case-Shiller, Açıklık 2020 dönemine ilişik ulusal konut değer endeksi verilerini yayımladı.

Buna bakarak, ABD’deki ulusal konut değer endeksi, geçen yıl aralıkta benzeri önceki yılın tıpkısı ayına göre yüzdelik 10,4 yükseldi. Hane fiyatlarında 7 yılın bildirme faziletli artışının görüldüğüne işaret eden endeks, sabık yıl kasımda ise yüzde 9,5 çoğalma kaydetmişti. 

ESIR’nin 20 kentindeki ev fiyatlarına ait indeks ise bir dönemde yıllık bazda yüzde 10,1 arttı. April 2014’ten bu yana en efdal artışın yaşandığı veriye ilgilendiren piyasa beklentisi, bu dönemde yüzdelik 9,9 artması yönündeydi. Endeks, güzeşte yıl kasımda yüzdelik 9,2 artmıştı. 

Basamak fiyatlarındaki yükselişte, rekor düşük seviyelerdeki nema oranları ile kullanılmamış tür güneş tacı virüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla insanların nazik şehirlerden uzaklaşma isteğiyle artan murat enerjik olmaya bitmeme etti. 

Endeksteki 20 şehir arasında ev fiyatlarının bildirme aşkın yükseldiği kentler, yüzde 14,4 ile Phoenix, yüzdelik 13,6 ile Seattle ve yüzdelik 13 ile Titr Diego oldu.

Ev fiyatlarının bildirme az arttığı kentler ise yüzdelik 7,7 ile Chicago, yüzde 7,9 ile Las Vegas ve yüzde 8,4 ile Dallas namına belirlendi. 

Goldman Sachs: ESG fonları tercih olmaktan bundan sonra

Izin belgesi sıfır emlakçılara büyük darbe

ÇAKER perakendeci dijitalden 10 bilyon dolar bekliyor

MEMLUK’üstelik Kovid tedbirleri gevşetiliyor mu?

 

 

Share: