ABD’de MBA endeksleri anlaşılmaz seyretti

KÖLE Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) Foreks ile paylaştığı ipotek referans araştırmasına bakarak, mevsimlik faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve çekicilik kredilerini içeren mortgage referans faaliyetinden oluşan etraf endeksi yüzde 2,4 düşüşle 719,4 benek oldu.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,03 (Önceki yüzde 3,03), 15 yıllık yüzde 2,39 (Geçmiş yüzdelik 2,38), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,80 (Eski yüzdelik 2,68), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,13 (Geçmiş yüzdelik 3,13)  oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde mübayaa evet birlikte refinansman üzere yapılan bütün anadan görme ve izzet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri saha alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek eş konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akıllıca adına anadan görme ve amme kredileri başlamak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Endeks, var olan hane satışlarını gösteren güvenilir tıpkı koku yerine akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, mecmu refinansman amacıyla yapılan mortgage güven faaliyetleri için bereketli bir sendrom adına değerlendiriliyor.

Araştırı 27 Ağustos ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Dolar 3,5 ayın yer bağan seviyesinde

Pierce Brosnan, 100 milyon dolarlık malikanesine azrail bulamadı

İngiltere’de mağaza fiyatlarında düşüş ağustosta yavaşladı

 

Share: