ABD’de MBA endeksleri anlaşılmaz seyretti

ÇAKER Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimlik faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve gurur kredilerini içeren mortgage müracaat faaliyetinden oluşan etraf endeksi yüzdelik 2,0 artışla 616,4 nokta oldu.

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 5,0 düşüşle 295,2 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 9,0 artışla 2.511,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 3,30 (Esbak yüzde 3,31), 15 yıllık yüzdelik 2,62 (Geçmiş yüzde 2,63), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,98 (Eski yüzde 2,48), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,33 (Esbak yüzde 3,27) oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya bile refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve çap kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri saha alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane familya konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına uygun yerine geleneksel ve amme kredileri doğmak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan ev satışlarını gösteren güvenli bire bir tezahür kendisine akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla itimat kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, bilcümle refinansman için yapılan mortgage güven faaliyetleri için bereketli aynı araz yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 3 Fasıla ile sona eren haftayı kapsıyor.

İngiltere’birlikte konut piyasası durulmuyor

ÇAKER’üstelik şirketler 2008’den bu yana yeryüzü erdemli ücret artışını planlıyor

 

 

Share: