ABD’de MBA endeksleri artım kaydetti

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile andıran vasıtasıyla paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 1,8 artışla 252,0 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 3,2 artışla 3.684,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 2,99 (Esbak yüzdelik 2,97), 15 almanak yüzde 2,35 (Önceki yüzdelik 2,33), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,52 (Eski yüzde 2,93), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 3,06 (Geçmiş yüzdelik 3,12) oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma evet birlikte refinansman üzere yapılan bilcümle geleneksel ve heybet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri saha alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne aile konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akla yatkın olarak anadan görme ve amme kredileri başlamak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan bölük satışlarını gösteren emin tıpkı sendrom olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, yekpare refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için ongun tıpkısı nişanlık namına değerlendiriliyor.

Araştırma 6 Ağustos ile sona eren haftayı kapsıyor.

Yurt yatırımlarının 5 değerli kuralı

Milyarderler gayrimenkul alımlarına odaklandı

İngiltere’de hane fiyatları almanak yüzdelik 7,6 yükseldi

 

Share: