ABD’de MBA endeksleri artış gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 7,5 artışla 277,9 nokta olurken,  refinansman endeksi ise yüzdelik 3,2 gerileyerek 3.185,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,03 (Esbak yüzdelik 3,03), 15 almanak  yüzde 2,34 (Geçmiş yüzdelik 2,37), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 2,68 (Eski  yüzdelik 2,56), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,13 (Esbak yüzdelik 3,14)  oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını  kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma ya üstelik refinansman için  yapılan bilcümle anadan görme ve şevket kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor. MBA satınalma endeksi, bir tane sülale konutlarının satın alınması amacıyla  yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın yerine  anadan görme ve amme kredileri atılmak üzere piyasadaki bütün ürünleri  içeriyor. Indeks, var olan bölük satışlarını gösteren emniyetli aynı  nişane yerine akseptans ediliyor.   

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden  refinansman için kredi kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları  kapsıyor. Indeks, tamlık refinansman için yapılan mortgage itimat  faaliyetleri üzere gani aynı sendrom adına değerlendiriliyor.

Araştırma 10 Eylül ile sona aziz haftayı kapsıyor.

Londra’birlikte emlak kiraları acul düşüş yaşadı

İngiltere Tarz Bankası da ‘şahinler’ listesinde

Yabancı uyruklular oynak cihaz kayıtları üzere e-Devlet’ten müracaat yapabilecek

 

Share: