ABD’de MBA endeksleri artış gösterdi

MBA’dan yapılan açıklamaya bakarak, satınalma endeksi %3,5 artışla 314,6 nokta olurken, refinansman endeksi %4,5 artışla 4.077,7 puana geldi. 

Mortgage faizleri 30 almanak %2,92 (Esbak %2,99), 15 almanak %2,51 (Geçmiş %2,59), 5 almanak ARM faizi %2,63 (Eski %2,84), 30 yıllık jumba faizi %3,18 (Geçmiş %3,11) oldu. 

Mortgage piyasa endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre satın alma evet üstelik refinansman amacıyla yapılan bilcümle geleneksel ve heybet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor. 

MBA satınalma endeksi, biricik ev konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına uygun namına anadan görme ve amme kredileri tutmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan ev satışlarını gösteren emniyetli tıpkı semptom yerine kabul ediliyor. 

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla yüreklilik kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, bütün refinansman amacıyla yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri üzere ongun tıpkısı araz olarak değerlendiriliyor.

Araştırı 20 Son Teşrin ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

İnşaat sektörünün 8 STK’sından eş yer sarsıntısı bildirisi

Trump’a açılan soruşturmalar üzerine Biden’dan izah

 

Share: