ABD’de MBA endeksleri artma gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı mümasil marifetiyle paylaştığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 1,0 artışla 272,6 nokta olurken,  refinansman endeksi yüzde 0,9 terfian 3.520,7 puana geldi.
Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 3,03 (Geçmiş yüzdelik 3,06), 15 yıllık  yüzdelik 2,38 (Önceki yüzde 2,41), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,68 (Geçmiş  yüzdelik 2,90), 30 almanak jumbo faizi yüzde 3,13 (Eski yüzde 3,19)  oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını  kapsıyor. Bu başvurular içre mübayaa ya bile refinansman amacıyla  yapılan bütün geleneksel ve ihtişam kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri düzlük alıyor. MBA satınalma endeksi, yegâne sülale konutlarının satın alınması amacıyla  yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akıllıca namına  anadan görme ve kamu kredileri almak için piyasadaki hep ürünleri  içeriyor. Endeks, var olan ev satışlarını gösteren güvenli bir  sendrom namına kabul ediliyor.  MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden  refinansman amacıyla emniyet kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları  kapsıyor. Indeks, kamu refinansman üzere yapılan mortgage yüreklilik  faaliyetleri için bereketli benzeri karine yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 20 Ağustos ile sona muazzez haftayı kapsıyor. 

Dubai’de emlak sektörü ivme kazandı

ABD’de yeni bölük satışları toparlanma eğiliminde

 

Share: