ABD’de MBA endeksleri çoğalma gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks’in paylaştığı rapora bakarak, mübayaa endeksi yüzdelik 0,1 artışla 334,6 benek olurken,  refinansman endeksi yüzde 11,4 artışla 4.746,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 2,92 (Önceki yüzdelik 2,95), 15 almanak yüzdelik 2,44 (Eski yüzdelik 2,43), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,88 (Önceki yüzdelik 2,60), 30 yıllık jumba faizi yüzde 3,12 (Eski yüzdelik 3,17) oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma evet dahi refinansman üzere yapılan hep anadan görme ve devlet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri düz alıyor.

MBA satın alma endeksi, yegâne familya konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın yerine geleneksel ve kamu kredileri almak amacıyla piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan basamak satışlarını gösteren güvenli tıpkısı semptom adına akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, umum refinansman üzere yapılan mortgage kredi faaliyetleri amacıyla dolgunca tıpkı alamet kendisine değerlendiriliyor.

Araştırı 29 Aile ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

İngiltere’de bakım PMI’de serencam 8 ayın genişlik sert daralması

 

İki CEO arasındaki musahabe Clubhouse’a yığılma yarattı

 

Share: