ABD’de MBA endeksleri düşüş gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 1,7 düşüşle 247,5 nokta olurken, refinansman endeksi yüzdelik 1,7 düşüşle 3.571,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 2,97 (Geçmiş yüzde 3,01), 15 yıllık yüzde 2,33 (Eski yüzde 2,36), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 2,93 (Esbak yüzdelik 2,81), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,12 (Eski yüzdelik 3,11) oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya de refinansman için yapılan bilcümle geleneksel ve kerem kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor. MBA satınalma endeksi, biricik ocak konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul adına anadan görme ve amme kredileri tevessül etmek için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan bölük satışlarını gösteren inanılır ayrımsız gösterge kendisine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere güven kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, tamlık refinansman üzere yapılan mortgage güven faaliyetleri üzere iyi ayrımsız tezahür namına değerlendiriliyor.

Araştırma 30 Orak Ayı ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Almanya’de araba satışlarında düşüş!

Kimya sektöründen canlı dış satım büyümesi

Piyasalarda gün ortası 04/08/2021

 

Share: