ABD’de MBA endeksleri düşüş gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile mail aracılığıyla paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 0,8 düşüşle 249,9 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 5,3 düşüşle 3.490,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,06 (Geçmiş yüzdelik 2,99), 15 yıllık yüzde 2,41 (Esbak yüzde 2,35), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,90 (Eski yüzde 2,52), 30 almanak jumbo faizi yüzde 3,19 (Geçmiş yüzdelik 3,06) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma ya birlikte refinansman amacıyla yapılan bilcümle anadan görme ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane ocak konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına uygun olarak anadan görme ve amme kredileri doğmak için piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Dizin, var olan basamak satışlarını gösteren güvenli aynı araz olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için cesaret kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, kamu refinansman amacıyla yapılan mortgage cesaret faaliyetleri için ongun aynı ses seda namına değerlendiriliyor.Araştırma 13 Ağustos ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Kullanılmamış projeler eylülü bekliyor

Taşınmazlar fiyatları illet yükseliyor?

İngiltere’da bölük fiyatları kaba yükselişini sürdürüyor

 

Share: