ABD’de MBA endeksleri düşüş gösterdi, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın yoluyla paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 9,6 düşüşle 282,3 nokta olurken, refinansman endeksi yüzdelik 7,3 düşüşle 2.183,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,83 (Önceki %3,78), 15 yıllık yüzdelik 3,16 (Önceki %3,01), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,13 (Eski %3,09), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 3,62 (Esbak %3,59) oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa evet da refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve ihtişam kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne ev konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına uygun yerine anadan görme ve amme kredileri koyulmak için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan bölük satışlarını gösteren güvenilir ayrımsız belirti namına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla cesaret kurumlarına yapılan bütün başvuruları
kapsıyor. Dizin, cümle refinansman amacıyla yapılan mortgage cesaret faaliyetleri amacıyla bol ayrımsız alamet namına değerlendiriliyor.

Araştırı 4 Küçük Ay ile sona eren haftayı kapsıyor. 

ABD’de hanehalkı borcu 2021 böylelikle 15 trilyon doları aştı

 

ABD’de tecim açığı rekor kırdı

 

Share: