ABD’de MBA endeksleri düşüş gösterdi

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 6,1 düşüşle 299,5 fakül olurken,  refinansman endeksi yüzdelik 4,7 düşüşle 4.337,0 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 2,98 (Esbak yüzdelik 2,96), 15 yıllık yüzdelik 2,44 (Geçmiş yüzdelik 2,47), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 2,83 (Esbak yüzdelik 2,92), 30 almanak jumba faizi yüzdelik 3,11 (Eski yüzde 3,11) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa ya de refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve mehabet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri saha alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane familya konutlarının satın alınması üzere yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akıllıca kendisine geleneksel ve kamu kredileri olmak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren inanılır aynı araz namına kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için kredi kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, tam refinansman amacıyla yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla ferah benzeri emare yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 12 Küçük Ay ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Share: