ABD’de MBA endeksleri elinin körü seyretti

MBA’nın haftalık yayımladığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 1,7 artışla 269,8 puan olurken, refinansman endeksi yüzde 7,2 düşüşle 3.168,8 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,18 (Geçmiş yüzdelik 3,15), 15 almanak yüzdelik 2,53 (Önceki yüzdelik 2,54), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 2,81 (Önceki yüzde 2,58), 30 yıllık jumba faizi yüzde 3,30 (Esbak yüzdelik 3,30) oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında mübayaa ya de refinansman amacıyla yapılan hep geleneksel ve ululuk kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri düzlük alıyor. MBA satınalma endeksi, biricik sülale konutlarının satın alınması amacıyla yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına makul namına anadan görme ve amme kredileri doğmak amacıyla piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan basamak satışlarını gösteren emin ayrımsız belirti olarak akseptans ediliyor. MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla yüreklilik kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, mecmu refinansman amacıyla yapılan mortgage güven faaliyetleri için mebzul bir ses seda namına değerlendiriliyor. Araştırma 21 Mayıs ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Erdoğan: Piyasalarda kırılganlıklar yönlendirme ürünü

İşte Avrupa’birlikte talih mutluluk aşılamada sonuç buut

Piyasalarda gün ortası 26/05/2021

Share: