ABD’de MBA endeksleri elinin körü seyretti, faizler arttı

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mail eliyle paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 0,6 artışla 267,1 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 14,9 düşüşle 1.295,1 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 4,80 (Eski %4,50), 15 yıllık yüzde 4,01 (Önceki %3,76), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 3,70 (Önceki %3,39), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 4,40 (Geçmiş %4,11) oldu.

Mortgage etraf endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma evet dahi refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve çap kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akla yatkın olarak anadan görme ve kamu kredileri kalkmak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Endeks, var olan hane satışlarını gösteren güvenli bire bir sendrom olarak akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere itimat kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları
kapsıyor. Endeks, tam refinansman üzere yapılan mortgage cesaret faaliyetleri için mebzul tıpkısı nişane yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 25 Mart ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ÇAKER’de çıplak aksiyon sayısı beklentileri aştı

 

ESIR’de gayrimuntazam satışlar arttı

 

ÇAKER ara kazanç piyasalarında sükûnet uyarısı

 

Share: