ABD’de MBA endeksleri geriledi, faizler arttı

ABD Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satınalma endeksi yüzde 4,9 düşüşle 266,2 fakül olurken,  refinansman endeksi ise yüzdelik 7,1 düşüşle 2.807,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,23 (Esbak yüzde 3,18), 15 yıllık yüzde 2,54 (Eski yüzde 2,48), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 3,09 (Önceki yüzdelik 3,08), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,26 (Önceki yüzdelik 3,22) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa evet bile refinansman amacıyla yapılan bütün anadan görme ve mehabet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne aile konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın adına anadan görme ve kamu kredileri görünmek için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Endeks, var olan göz satışlarını gösteren emniyetli tıpkı belirti yerine kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için cesaret kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, tekmil refinansman için yapılan mortgage güven faaliyetleri için mebzul tıpkı nişane yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 15 Ekim ile sona aziz haftayı kapsıyor.

Para Şişkinliği zirvede, nema artırımı bekleniyor

 

Avrupa’üstelik pahalılık 13 yılın zirvesinde

 

Fitch’deri Türk bankaları ve ekonomisi değerlendirmesi

 

Share: