ABD’de MBA endeksleri geriledi

BENDE Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora bakarak, mübayaa endeksi yüzdelik 1,4 düşüşle 297,3 fakül olurken,  refinansman endeksi yüzde 2,5 düşüşle 3.242,1 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzdelik 3,33 (Önceki yüzde 3,36), 15 almanak yüzdelik 2,71 (Önceki yüzdelik 2,72), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,85 (Eski yüzde 2,79), 30 almanak jumba faizi yüzdelik 3,34 (Eski yüzdelik 3,40) oldu.

Mortgage ortalık endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma evet bile refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satın alma endeksi, yegâne familya konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına uygun kendisine geleneksel ve kamu kredileri tevessül etmek üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Endeks, var olan bölük satışlarını gösteren güvenli tıpkısı alamet adına kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için yüreklilik kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, eksiksiz refinansman üzere yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri amacıyla mebzul bir alamet kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 26 Mart ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

Mali piyasalarda ikinci Lehman Brothers korkusu

Sigorta devi Lloyd’s korona virüs şokunda

Çinli teknoloji şirketine MEMLUK yaptırımları darbesi!

 

Share: