ABD’de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler arttı

MBA’dan yapılan açıklamaya göre, satınalma endeksi %2,1 düşüşle 304,6 nokta olurken, refinansman endeksi %0,2 artışla 3.620,5 puana geldi. 

Mortgage faizleri 30 yıllık %3,02 (Önceki %3,00), 15 yıllık %2,61 (Geçmiş %2,59), 5 almanak ARM faizi %2,86 (Eski %2,63), 30 yıllık jumba faizi %3,33 (Önceki %3,30) oldu. 

Mortgage çevre endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre mübayaa ya da refinansman için yapılan bütün geleneksel ve azamet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri saha alıyor. 

MBA satınalma endeksi, yegâne aile konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına makul olarak geleneksel ve kamu kredileri atılmak üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan göz satışlarını gösteren emniyetli tıpkı gösterge adına kabul ediliyor. 

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere yüreklilik kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, kül refinansman için yapılan mortgage itimat faaliyetleri amacıyla gani benzeri gösterge kendisine değerlendiriliyor.

Araştırma 16 Ilk Teşrin ile sona aziz haftayı kapsıyor.

Parafin kayıt satışları pandemiyle yükseldi

Merkez’in nema ihalesinde faiz oranı yüzdelik 13.31

Nema kararı ferda, dolar düşüşte

 

Share: