ABD’de MBA endeksleri tuhaf seyretti

BENDE Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) eliyle haftalık yayımlanan raporda, satınalma endeksi yüzde 2,7 artışla 348,2 fakül olurken, refinansman endeksi yüzde 4,7 düşüşle 4.484,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 2,92 (Önceki yüzdelik 2,88), 15 almanak yüzdelik 2,48 (Esbak yüzde 2,39), 5 almanak ARM faizi yüzdelik 2,76(Eski yüzdelik 2,66), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 3,19 (Geçmiş yüzdelik 2,93) oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre mübayaa ya da refinansman için yapılan bilcümle anadan görme ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, biricik ev konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın olarak anadan görme ve amme kredileri görünmek üzere piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Indeks, var olan ev satışlarını gösteren güvenilir bire bir nişan adına akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, bilcümle refinansman amacıyla yapılan mortgage cesaret faaliyetleri üzere mebzul bir semptom adına değerlendiriliyor.

Araştırı 15 Ev ile sona aziz haftayı kapsıyor.

Share: