ABD’de MBA endeksleri ve faizler düşüş gösterdi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile andıran vasıtasıyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 11,9 düşüşle 225,0 benek olurken, refinansman endeksi yüzde 9,5 düşüşle 826,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,49 (Geçmiş %5,53), 15 yıllık yüzde 4,73 (Esbak %4,79), 5 yıllık ARM faizi yüzde 4,42 (Eski %4,47), 30 almanak jumbo faizi yüzde 5,03 (Esbak %5,08) oldu.

Hikmet Notları:

Mortgage çevre endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma evet da refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve çap kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne sülale konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına uygun adına geleneksel ve kamu kredileri olmak amacıyla piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan hane satışlarını gösteren emniyetli tıpkı gösterge namına akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere itimat kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, tamam refinansman üzere yapılan mortgage güven faaliyetleri amacıyla gür ayrımsız nişane yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 13 Mayıs ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’ye faziletli öğrenim için gidenlerin sayısı 8 bini aştı

 

BENDE’de uyumsuz satışlarda artım

 

ESIR’de endüstri üretimi beklentileri geride bıraktı

 

Share: