ABD’de mortgage endeksleri anlaşılmaz, faizler geriledi

MBA’dan yapılan açıklamaya bakarak, satınalma endeksi %1,5 düşüşle 316,0 puan olurken, refinansman endeksi %8,2 artışla 3.622,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık %3,01 (Esbak %3,05), 15 almanak %2,59 (Geçmiş %2,65), 5 almanak ARM faizi %2,80 (Esbak %2,95), 30 yıllık jumba faizi %3,31 (Geçmiş %3,33) oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında mübayaa ya bile refinansman için yapılan hep anadan görme ve fehamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne aile konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul yerine geleneksel ve amme kredileri gelmek için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan göz satışlarını gösteren inanılır bir ses seda adına akseptans ediliyor. 

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere güven kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Fihrist, mecmu refinansman amacıyla yapılan mortgage emniyet faaliyetleri için gani tıpkısı emare namına değerlendiriliyor.

Araştırı 2 Ekim ile sona muazzez haftayı kapsıyor.

Trump Rusya ve Clinton soruşturmaları belgelerinin gizliliğini kaldırıyor

ÇAKER çarpışma gemisi Boğaz’dan böyle geçti

ÇAKER’de CEO’lar etkisiz mi kalıyor?

 

Share: