ABD’de mortgage endeksleri artım gösterdi

MBA’dan yapılan açıklamaya göre, satınalma endeksi %2,0 artışla 306,6 fakül olurken, refinansman endeksi %9,1 düşüşle 4.025,0 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak %3,16 (Esbak %3,14), 15 yıllık %2,76 (Esbak %2,73), 5 almanak ARM faizi %3,11 (Önceki %3,09), 30 yıllık jumba faizi %3,49 (Geçmiş %3,51) oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma ya üstelik refinansman için yapılan bütün geleneksel ve fehamet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane aile konutlarının satın alınması üzere yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına akıllıca kendisine anadan görme ve amme kredileri atılmak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan ev satışlarını gösteren emin bire bir semptom olarak akseptans ediliyor. 

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere itimat kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, eksiksiz refinansman için yapılan mortgage cesaret faaliyetleri üzere bol bir ses seda olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 8 Ağustos ile sona eren haftayı kapsıyor

Share: