ABD’de mortgage endeksleri düşüş gösterdi

MBA’dan yapılan açıklamaya bakarak, satınalma endeksi %3,0 düşüşle 312,7 benek olurken, refinansman endeksi %11,7 düşüşle 3.434,6 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık %3,30 (Geçmiş %3,30), 15 almanak %2,81 (Esbak %2,80), 5 yıllık ARM faizi %3,09 (Eski %3,07), 30 yıllık jumba faizi %3,62 (Eski %3,67) oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma evet da refinansman için yapılan hep geleneksel ve celal kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri düzlük alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane eş konutlarının satın alınması üzere yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun yerine geleneksel ve kamu kredileri tutmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan ev satışlarını gösteren güvenli tıpkı nişan adına kabul ediliyor. 

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere emniyet kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, umum refinansman üzere yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri üzere iyi tıpkı sendrom yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 19 Haziran ile sona eren haftayı kapsıyor.

ABD’de mortgage ödemeleri zorda

Share: