ABD’de mortgage endeksleri elinin körü seyretti

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora bakarak, satın alma endeksi yüzdelik 7,2 artışla 289,0 fakül olurken,  refinansman endeksi yüzde 5,0 düşüşle 3.658,8 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 3,26 (Eski yüzde 3,23), 15 yıllık yüzdelik 2,63 (Esbak yüzde 2,64), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,69 (Esbak yüzde 2,84), 30 yıllık jumba faizi yüzdelik 3,34 (Geçmiş yüzde 3,33) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince mübayaa ya dahi refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve kerem kurumlarına başvurularla sabit ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA mübayaa endeksi, tek sülale konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına uygun namına anadan görme ve kamu kredileri tevessül etmek için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Dizin, var olan konut satışlarını gösteren inanılır tıpkı semptom namına kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere yüreklilik kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Endeks, tamlık refinansman amacıyla yapılan mortgage itimat faaliyetleri için mebzul tıpkı gösterge yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 5 Mart ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ÇAKER’de Komutan Biden’a sevgili açıldı

MEMLUK tahaccüm anketinde rekor beklentisi çıktı

 

Share: