ABD’de mortgage piyasası muğlak

BENDE Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek referans araştırmasına bakarak, mevsimlik faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve gurur kredilerini içeren mortgage müracaat faaliyetinden oluşan meydan endeksi yüzde 0,2 artışla 686,1 fakül oldu.

MBA’nın haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 1,5 artışla 279,8 nokta olurken, refinansman endeksi ise yüzde 0,5 düşüşle 3.023,0 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,18 (Eski yüzdelik 3,14), 15 yıllık yüzdelik 2,48 (Önceki yüzde 2,45), 5 yıllık ARM faizi yüzdelik 3,08 (Önceki yüzdelik 2,54), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 3,22 (Geçmiş yüzdelik 3,20) oldu.

Mortgage meydan endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içre mübayaa evet üstelik refinansman üzere yapılan hep geleneksel ve celal kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri vadi alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane sülale konutlarının satın alınması amacıyla yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına akla yatkın namına geleneksel ve amme kredileri görünmek amacıyla piyasadaki hep ürünleri içeriyor. Endeks, var olan basamak satışlarını gösteren inanılır ayrımsız ses seda olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere cesaret kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, tekmil refinansman amacıyla yapılan mortgage cesaret faaliyetleri üzere mebzul benzeri alamet olarak değerlendiriliyor.

Araştırı 8 Ekim ile sona eren haftayı kapsıyor.

Konut satışlarında çoğalma!

 

Share: