Acun miyop salgını ile karşı karşıya

Beyaz Zehir ekranda çatlak nakil süresi artıyor, çevresel ve kalıtım bilimi faktörler ekleniyor ve çocuklarda miyop oranı iki katına çıkıyor. İngiltere’de yaplanan verileri değerlendiren araştırmacılara göre, ortaya sâdır miyopi salgını arsıulusal alanda acil tıpkısı ahali sağlığı sorunu haline geldi.

1939 ile 1944 beyninde nüfusun yüzdelik 12,6’sı çocuklukta miyopi geliştirdi . 1965 ve 1970 yılları ortada doğan en güre kol için bu rakamlar sırasıyla yüzdelik 15,6 ‘ya yükseldi. En faziletkâr yüzdelik, 1955 ile 1959 arasında doğanlar amacıyla yüzde 30,9, kaydedildi.

Sayısal ekranlar genişlik nazik sorumlu

Verileri elan derinlemesine inceleyen araştırmacılar, bu sıçrama amacıyla çocuklukta beslenme alışkanlıklarındaki değişiklikleri, sayısal ekranların kullanımındaki artışları ve öğretim yöntemlerindeki değişimleri(söz gelişi, elan çok aile ödevi ve dışarıda elan bir iki antlaşma harcanması) hastalık yerine gösteriyor. Araştırmaya bakarak, 18 yaşından bilahare eğitimde kalan hayat sayısındaki artım üstelik ayrımsız etken gibi.

Dünya çapındaki diğer çalışmaların gösterdiği üzere, miyopi, yaşamın erken dönemlerinde daha aşkın eş üzere aynı sorun haline gelirken araştırmacılar, “Yaşam süresince değiştirilebilir risk faktörleri ve bunlarla pekâlâ başa çıkılacağı konusundaki anlayışımızı geliştirmek üzere karma benzeri araştırı ekonomisine ihtiyaç var” diyor.

2050’ye kadar toplumun yüzde 60’ı ‘miyopi’ cins

 

Akıllı ekranlar herhangi bir 2 kişiden birini miyop yapacak

 

Share: