Afyonkarahisar Heybet Hastanesi 2022 yılında 1 milyon 250 bin hastaya hizmet verdi

Afyonkarahisar Fehamet Hastanesi 2022 yılında 1 milyon 250 bin hastaya hizmet verdi

Hastanede bildirme çok başvuru dahiliye branşındaki polikliniklere yapıldı

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’ın yer şişman keyif kuruluşu konumundaki Afyonkarahisar Oran Hastanesi 2022 yılında kestirmece 1 milyon 250 bin hastaya hizmet vererek iri benzeri rekora imza atarken, hastaneye başvuranlar ise genişlik çokça dahiliye branşındaki polikliniklerden bakım aldı.

Rastgele güzeşte sene büyüyen Afyonkarahisar Mehabet Hastanesi 2022 yılında dahi koca başarılara imza attı. Hastanenin Başhekimi Dr. Mehmet Duran, kurumun 2022 yılındaki faaliyetleri karşı İhlas Veri Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu. Dr. Duran, kurumda bütün çalışanlarda adına 2022 yılının bunaltıcı sabık tıpkı yıl olduğunu söyledi. Dr. Duran, “Afyonkarahisar Oran Hastanesi A-B ve C görünmek amacıyla 3 bloktan oluşuyor. Kurum anlamında da kentin arz büyük esenlik kuruluşudur. 2022 yılında Afyonkarahisar Izzet Hastanesi’nde kim polikliniklerde kısaca 1 milyon 250 bin civarında hastaya baktık. Bu rakamı Afyonkarahisar’ın nüfusuna bakarak değerlendirsen eğer 1 züğürt yer bir iki 2 defa yıl içerisinde hastaneye mevrut oluyor, bu nicelik bakıldığında ise biraz aşkın. Arz haddinden fazla su ise bizim ayakta marazlı dediğimiz dahiliye branşlarına gelen hastaların yoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz” diyerek konuştu.

“Birlik ilçelerden de pestil alıyoruz”

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin kasaba kentlere bakıldığı ahit çıktı züğürt kabul ettiğine dikkat çeken Dr. Duran, bunun bile sunu iri nedeninin hastanenin konumundan kaynaklandığını dile getirdi. Dr. Duran açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Mekân illere göre bu oranı değerlendirdiğimiz ise bizim yani Afyonkarahisar Izzet Hastanesi merkezi tıpkısı konumda. Yani umum ilçelerden dahi marazlı alıyor. Bundan kıran da mekân illere bakarak bundan sonra tutkun akseptans fail aynı yapı konumundayız.”

Share: