Ahiret Yolculuğu riski ikiyi katlanıyor! Ağır araştırma…

Serencam dönemde havalarda birlikte meydana gelen ani değişimler nedeniyle enflüanza vakalarında artış yaşanırken, İngiltere’birlikte tehlikeli ayrımsız araştırma yayınlandı.

İngiltere’nin esaslı yetişek kurumlarından Edinburgh Üniversitesi aracılığıyla yapılan kullanılmamış tıpkı araştırı, hastaneye kaldırılan Kovid-19 hastalarının da rutin adına enflüanza testi yaptırması gerektiğini ortaya çıkardı.

Lancet tababet dergisinde yayımlanan araştırmaya bakarak, korona virüsü ve gribe tıpkı anda yakalanan kişilerin ahiret yolculuğu riskinin iki mezuniyet arttığı belirlendi.

Olgun insanları antrparantez hem Kovid-19’a hem üstelik influenza virüslerine yakalanan bireylerin, çabucak güneş tacı virüse yakalanlara bakarak ventilasyon desteğine ihtiyaç sema olasılığının dört itmam ve fevt olasılığının 2,4 hatim daha aşkın olduğunu ortaya çıkardı.

Edinburgh Üniversitesi’nden Profesör Kenneth Baillie, “Kovid-19 ve grip virüslerinin kombinasyonunun kilolu olduğunu bulduk” dedi. Baillie, “Kovid-19’un griple birlikte etkileşime girmesinin oldukça kırıcı olabileceğini gördük. Bu nedenle hastanedeki Kovid-19 hastaları için imtihan stratejimizi değiştirmeli ve çokça daha makro kendisine grip testini hayata geçirmeliyiz.” dedi.

Tetkikat boyunca, Edinburgh Üniversitesi, Liverpool Üniversitesi, Imperial College London ve Hollanda’daki Leiden Üniversitesi’nden araştırmacılar 305 binden fazla korona virüsü vakasını inceledi. Bu vakaların 227’sinde influenza virüsüne birlikte rastlandı. Araştırmacılar, bu bireylerin heybetli ölçüde daha aheste sonuçlarla karşılaştığını belirledi.

BİLİM İNSANLARI ŞAŞIRDI

Liverpool Üniversitesi’nden Müderris Calum Semple, “İnsanlara hem grip hem üstelik Kovid-19 virüsleri bulaştığında ahiret yolculuğu riskinin iki katından fazla artmasına şaşırdık” dedi. Semple, “İnsanların her iki virüse cebin kül kendisine aşılanmaları ve güçlenmeleri ve haddinden fazla geç olana büyüklüğünde bırakmamaları bundan sonra çok önemli.” diye niteleyerek ekledi.

Imperial College London’dan Müderris Peter Openshaw, “Kovid-19 ve gripten koruyucu aşılar farklıdır ve insanların her ikisine de ihtiyacı vardır. Bu iki enfeksiyonun otama edilme şekli de farklıdır.” dedi.

Mavera yandan, araştırmacılar, sonuç dönemde gâh ülkelerde rastlanan enfeksiyonlardaki şiddetli artışın, Omicron’un henüz bulaşan ayrımsız formu olan Omikron BA.2 varyantı zımnında olabileceğini açıkladı. Rakamlar, bakir varyantın İngiltere’üstelik lahzada henüz ferah hale geldiğinin ve hastaneye yatış oranlarının arttığını ortaya çıkardı.

Belirtileri Kovid’e benziyor: Ölümcül virüse rastlandı!

 

“Turkovac ölümü önlemede çok enerjik”

 

Share: