Aile sahiplerinin kullanılmamış taktiği: Fatura dahil

1 Orak Ayı 2023’e büyüklüğünde kira artışlarına getirilen yüzdelik 25 sınırı karı sahipleri ile kiracılar arasında kullanılmamış sorunlara nöbet açarken eş sahiplerinden bakir bir taktik geldi. 

Independent’ın Hürriyet’ten yaptığı alıntıya bakarak, kâh eş sahipleri kiralama güdük periyot olduğu için abonelikleri zat hesabına tutarken, bazen de bu yolla boşaltma evet birlikte remiks baskısı yapıyor. İstediği tarihte evden çıkmayan evet bile istediği oranda bindirim yapmayan kiracının elektriğini suyunu kesen servet sahipleri mağduriyet yaratıyor.

Haberde açıklamalarına saha verilen Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Yüksek Güvenç Kiraz, bodur gün kiralanan yazlık evlerdeki uygulamanın genele yayıldığını belirterek, “Müstecir geçim yarmak istediğinde emlak danışmanı veya dünyalık sahibi yazılı konvansiyon yapılmadığını, kiracının abonelikleri üzerine almasını istemediğini veya yazılı anlaşma yapılsa birlikte bire bir örneğinin kiracıya verilmeyeceğini yiyecek koşuyor” dedi.

Gayrimenkul danışmalarının verdiği bilgiye bakarak, bazen karı sahipleri ‘fatura benim adıma kalsın, sen geldikçe ifa yap’ derken, bazen üstelik ortalama ayrımsız gider belirleyerek elan yolun başında kiraya ekliyor.

Kiraz “Mal sahibi kiracı ile olan aday kira sözleşmesinin veya kiracıya örneği verilmeyen mukayyet kira sözleşmesinin sürme dönemi geldiğinde, kanuni çoğalma oranı kapsamındaki artışı akseptans etmediğinde, yani daha çok artma kâm ettiğinde kiracısının anne hizmetlerini kapatabilir. Müstecir yaşayabilmek üzere akarsu cıvıltı ve doğalgaza ihtiyacı olduğu için de ya bu isteği kabul ediyor evet bile tahliye ederek taşınmazı boşaltıyor. Dünyalık sahibi kiracısının taşınmazı tahliyesini irade ettiğinde da esasen ayrımsız şekilde kiracı geçmek istemediğinde bire bir yöntemi kullanarak taşınmazın ana hizmetlerini kapatılıp taşınmazın kullanımı engelleyebiliyor” diye niteleyerek konuştu.

Ev sahibinden bakir taktik: Parayla müstecir emisyon

 

Kiracılar özen: Fırsatçı ev sahiplerinden boşaltma şartı!

 

Icar sorununa ‘çöpçatanlı’ hal

 

Share: